Oznámení - sběrné místo ve Višňovém

5. 5. 2020

Sběrné místo ve Višňovém nyní slouží pro ukládání odpadu pouze pro občany městyse Višňového.

Městys Višňové k oznámené změně poskytl tyto podrobnější informace:

"Ve své době jsme Vám pro Vaše občany nabízely možnost uložení elektroodpadu (ledniček, TV, mrazáků, el. vrtaček, rozbrušovaček, fénů atd.) na sběrném místě ve Višňovém. Bohužel v současné době již firmy zabývající likvidací těchto odpadů neposkytují žádnou odměnu za zpětný odběr tohoto odpadu, byť i v době kdy ji poskytovali, byla velmi nepatrná. Náklady spojené s likvidací jdou tedy k tíži městysi Višňovému, potažmo jeho občanům v poplatku za svoz odpadů.

Druhou stranou mince je skutečnost, že často docházelo a dochází k tomu, že občané okolních obcí přiváží odpad (především nebezpečný odpad a pneumatiky) v době mimo provoz sběrného místa, aby jej odložili zde před branou."

Předpokládáme, že občany Přeskač tato změna nijak neomezí, protože svoz nebezpečného odpadu spojeného s odběrem elektrozařízení provádíme pravidelně dvakrát ročně.