Současnost

Obec Přeskače leží na severovýchodě okresu Znojmo. V současné době má 113 obyvatel. Z toho je 52 % mužů. Věkový průměr je 40,4 let. V obci je 49 rodinných domů. Část rodinných domů je využívána k rekreaci.

Od roku 1990 jsou Přeskače opět samostatnou obcí. V předchozím odbobí obec dočasně spadala pod obec Tavíkovice. Obec spravuje sedmičlenné zastupitelstvo.

Výměra katastrálního území je 492 ha.  Nadmořská výška 366 m n. m.

V obci aktivně působí Sbor dobrovolných hasičů, Orel jednota Přeskače. Myslivci naší obce jsou členy Mysliveckého sdružení Tavíkovice se sídlem v Přeskačích.

Dominantou obce je kulturní památka románský kostel Všech svatých. Mše jsou zde jedenkrát měsíčně zpravidla na první sobotu v měsíci a dále na Červené pondělí, na svátek Všech svatých a svátek svatého Štěpána.

_s120073.jpg

Od roku 2009 je zpřístupněno středověké podzemí, které bylo náhodně objeveno při budování kanalizace v roce 2004.

p7250167.jpg

V obci  je prodejna se smíšeným zbožím, kterou provozuje soukromý podnikatel. Služby, škola ani lékaři v obci nejsou.

Obec je plynofikovaná, má místní rozhlas, vlastní vodovod, kanalizaci a čističku odpadních vod.

Základní a mateřskou školu navštěvují děti z Přeskač v Tavíkovicích a ve Višňové. Praktičtí a zubní lékaři jsou také v těchto obcích. Dětský lékař je nejbližší ve Višňové a v Mikulovicích. Pohotovstní lékařská služba je v nemocnici ve Znojmě.

Matriční úřad je pro naši obec ve Višňové. Pověřeným úřadem a zároveň obcí s rozšířenou působností je Městský úřad ve Znojmě.

Obec Přeskače patří do římskokatolické farnosti Běhařovické. Nedělní bohoslužby jsou v Běhařovicích a v Tavíkovicích.

V roce 2015 byl restaurován oltář v kostele Všech svatých více na webu restaurátorského ateliéru.

Tentýž tým restaurátorů zrestauroval v roce 2016 také kazatelnu.

.